‘Pratik ve İletişimsel Yaklaşımla Denizcilik İngilizcesi Konferansı’ düzenlenecek

Erasmus+ programı kapsamında denizcilik İngilizcesi öğretimi ve değerlendirmesi üzerine yürütülen PraC-MARENG projesinin final konferansı, 21 Ekim 2021 tarihinde LAM ev sahipliğinde Marsilya’da düzenlenecek.

Türkiye’den Tuzla Kaymakamlığı ve Maritime Innovators şirketinin yer aldığı Erasmus+ programı kapsamında denizcilik İngilizcesi öğretimi ve değerlendirmesi üzerine yürütülen PraC-MARENG projesinin final konferansı 21 Ekim 2021 tarihinde LAM France (Lyonel A. Makzume Group of Companies) ev sahipliğinde Fransa’nın Marsilya şehrinde gerçekleştirilecek.

“Denizcilik İngilizcesi’nde Pratik ve İletişimsel Yaklaşım” konulu konferansta Erasmus+ PraC-MARENG projesi kapsamında geliştirilen, denizcilerin İngilizce yeterliliklerini arttıran, dünya denizlerinde güvenlik seviyelerini geliştirilmesine katkı sağlaması hedeflenen, pratik ve iletişimsel yaklaşım ile “Prac-MARENG Denizcilik İngilizcesi E-Öğrenme Platformu” ve “Denizcilik İngilizcesi E-değerlendirme Araçlarının” lansmanı ve yaygınlaştırılması yapılacak.

Konferansa proje konsorsiyumunda yer alan, LAM FRANCE, Maritime Innovators (Türkiye), Tuzla Kaymakamlığı Proje Üretim ve Yönetim Merkezi – Tupyöm, Spinaker (Slovenya), Köstence Denizcilik Üniversitesi-Romanya, Lithuanian Maritime Academy (LAJM Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla) Litvanya’dan proje uzmanları ve yöneticiler katılacak.

Ayrıca konferansta denizcilik eğitimi, deniz ulaştırma ve taşımacılık sektörlerinden yetkililer bulunacak.

Ayrıca konferansı, 21 Ekim 2021 Perşembe günü TSİ sabah 10:30’dan itibaren proje web sitesi üzerinden (www.prac-mareng.com) canlı yayın aracılığı ile takip etmem mümkün.